Je lepší využít profesionální službu, nebo si čistit techniku sám?

Na tuto otázku nelze odpovědět jednoznačně. Záleží na preferencích každého uživatele, respektive toho, kdo ve Vaší společnosti rozhoduje o údržbě techniky. Každá varianta spolupráce má samozřejmě své výhody.

Rozhodnete-li se pro čištění vlastními silami, učiníte to zpravidla z toho důvodu, že nejste příliš nároční na údržbu výpočetní techniky, nebo prostě jen chcete minimalizovat provozní náklady. Výrobky, které nabízí naše firma se řadí mezi špičku na trhu a mají proto vysoký účinek. To má pro uživatele ten efekt, že je schopen rychle a jednoduše techniku vyčistit. Takže shrneme-li to, pak tato varianta je výhodná pro svou účinnost a zároveň ekonomickou výhodnost.

Zcela opačnou variantou je situace, kdy si techniku necháte vyčistit odbornou firmou. Výhodou tohoto přístupu je, že specializovaná firma Vám vyčistí velké množství IT techniky během velmi krátké doby. Účinek tohoto čištění je maximální. Specialisté z dané firmy už mají nacvičené nejrůznější triky na techniku, takže ji vyčistí velmi rychle a důkladně. Zpravidla se při tomto čištění provádí i vyčištění casu zevnitř, což má na jeho životnost a poruchovost základní vliv. Co se týče ekonomické stránky věci, tak ani náklady na čištění techniky profesionální firmou nejsou žádnou tragédií. V porovnání s miliónovými náklady na pořízení nové techniky jsou tisíce případně desetitisíce, investované do údržby techniky „pakatel“. Zvolte však opravdu pouze profesionální firmu, nebo můžete být nepříjemně překvapeni.

Nyní se dostáváme k variantě, kterou lze označit za optimální jak pro Vaši techniku, tak pro Vaši peněženku. Je jí kombinace předchozích dvou přístupů. Veškeré efekty, které čištění techniky přináší maximalizujete kombinací průběžného čištění vlastními silami a pravidelným využíváním čištění profesionální firmou. Specialisté Vám vyčistí (optimálně 1–2x za rok) kompletně Vaši techniku a vy pak jen udržujete nastolený stav pomocí profesionálních výrobků na čištění. Je to pohodlné a dle naší zkušenosti i účinné. Náklady na tuto variantu se oproti využití pouze jedné z předchozích dvou variant nijak výrazně neliší a zároveň dosáhnete dlouhodobého působení všech kladných efektů, které čištění výpočetní a kancelářské techniky přináší.